Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Woda użytkowa

Zasobniki ciepłej wody użytkowej firmy ATLANTIC

 

 

 

 

 

 

logo_atlantic_1Od momentu powstania (czyli roku 1968) firma Atlantic Groupe specjalizuje się zróżnicowanych źródłach energii, nieustannie dostosowując profil swej działalności do potrzeb klientów. Już od wielu lat jest liderem rynku francuskiego, wyspecjalizowanego w elektrycznych systemach grzewczych oraz produkcji elektrycznych podgrzewaczy wody, w tym zasobników. W Polsce również zasłużył na miano firmy, która proponuje tanie, profesjonalne i nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania.

 

atlantic_zaglowiec

 

Firma Atlantic posiada dużą grupę zasobników wody współpracujących z kotłami grzewczymi. Zasobniki wody Atlantic charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, dużą oszczędnością energii, wysokim bezpieczeństwem użytkowania.

 

SERCE ZASOBNIKA

W zasobnikach ciepłej wody użytkowej przygotowanie wody zapewnia wymiennik.

 

Wymiennik spiralny.

 

atlantic_wym_spiralny


Wymiennik spiralny, popularnie zwany wężownicą, to specjalnie wyprofilowana rura wykonana ze stali, swym kształtem przypominająca sprężynę. Umieszcza się ją wewnątrz zasobnika wodnego współpracującego z kotłem c.o. lub innym urządzeniem ( układ solarny, pompa ciepła, kocioł elektryczny, kominek) dostarczającym do jego wnętrza gorącą wodę. Zamknięta wewnątrz wymiennika spiralnego woda spełnia funkcję grzałki, która oddając swe ciepło do wnętrza zasobnika, ogrzewa zmagazynowaną w nim wodę. W swych zasobnikach firma Atlantic stosuje specjalnie skonstruowany i optymalnie dobrany wymiennik w postaci podwójnej wężownicy.

Umieszczony maksymalnie nisko wymiennik ciepła powoduje ogrzanie i wykorzystanie tak zwanej zimnej strefy zasobnika, zwiększając jego wydajność o blisko 40% w porównaniu do standardowo stosowanych urządzeń.

 

Wymiennik płaszczowy.

 

atlantic_wym_plaszcz


Wymiennik płaszczowy znalazł swe zastosowanie w produkcji zasobników ciepłej wody użytkowej c.w.u. Współpracujących z kotłami c.o.

Specyficzna budowa wymiennika pozwala na dostarczenie ciepła, produkowanego przez kocioł, do wnętrza w całości zatopionego w zasobniku (zamiast tradycyjnej wężownicy), wykorzystując przy tym zjawisko termosyfonu.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość pracy zbiornika w układzie grawitacyjnym, co powoduje brak konieczności stosowania pompy ładującej zasobnik oraz zdecydowanie szybsze nagrzewanie się wody. Idealna współpraca wymiennika z kotłami na paliwa stałe ( i nie tylko) sprawia, że wymiennik oprócz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, chroni współpracujący z nim kocioł przed przegrzaniem.

 

Zasobniki wody firmy Atlantic w zależności od modelu wyposażone są w jeden z dwóch typów grzałek nurkowej i ceramicznej, które dzięki swej dużej mocy potrafią podgrzewać wodę w rekordowo krótkim czasie. W okresie letnim, gdy kocioł jest wyłączony, wykorzystuje się w zasobniku grzałki elektryczne.

 

EKONOMICZNOŚĆ

Najwyższej jakości izolacja termiczna (poliuretan,0% CFC) skutecznie zabezpiecza podgrzaną wodę przed utratą ciepła powodując, że temperatura wody długo utrzymuje się na stałym poziomie (100l wody traci zaledwie 0,4 st.C na godzinę).

Izolacja termiczna powoduje, że zasobniki Atlantic charakteryzują się minimalnym zużyciem energii (dzięki minimalnym stratom ciepła na dobę).

 

TRWAŁOŚĆ

Zasobniki ciepłej wody użytkowej Atlantic wykonane są z wysoko gatunkowej stali, pokrytej wewnątrz warstwą najwyższej jakości emalii ceramicznej wzbogaconej pierwiastkami metali szlachetnych tytanu i miedzi (zaawansowana technologia Atlantic). Dodatkowe zabezpieczenie stanowi opatentowany przez Atlantic system antykorozyjny O'PRO i CERAMICMG.

 

atlantic_logo_opro

O'PRO system

System wspomagający zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza zasobnika. Składa się z rezystora stałoprądowego, który wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą, a grzałką, dzięki czemu wydatnie wydłużona zostaje żywotność anody magnezowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ magnez w wyniku reakcji ogniw galwanicznych, zachodzących we wnętrzu zbiornika, koroduje, a następnie rozpuszcza się powodując co jakiś czas konieczność wymiany anody na nową.

 

 

CERAMICMG system

System CERAMICMG jest to specjalnie skonstruowana anoda magnezowa, zawierająca w swej strukturze inhibitory współpracujące ze środowiskiem wodnym oraz z grzałką ceramiczną. System ten pozwala na zdecydowanie lepsze i bardziej wydajne zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza zbiornika, niż w przypadku systemu tradycyjnego.

 

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Zasobniki ciepłej wody Atlantic pozwalają na pobór dużej ilości wody w kilku punktach jednocześnie, gwarantując przy tym wysoką ich wydajność oraz komfort użytkowania.

 

BEZPIECZEŃSTWO

System zabezpieczeń, w jaki standardowo wyposażone są elektryczne ogrzewacze wody, nieustannie czuwa nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem. Zasobniki ciepłej wody użytkowej firmy Atlantic standardowo wyposażone są w grupę bezpieczeństwa.

 

GWARANCJA

Firma Atlantic, jako jedyny producent na rynku, udziela na swe produkty gwarancji bez konieczności okresowych kontroli w celu wymiany zużytych podzespołów(np. anoda magnezowa). Gwarancja na zasobniki wody Atlantic jest 5 letnia (jedynie dla modelu CWH N4 obowiązuje 3 letnia gwarancja).

 

atlantic_gwarancja_3_lat_       LUB      atlantic_gwarancja_5_lat_